przedszkole

Domowe przedszkole

Przedszkole domowe zamiast za drogich przedszkoli prywatnych oraz publicznych przedszkoli z ograniczoną ilością miejsc jest dobrym rozwiązaniem dla zabieganych rodziców.

Za pomysłem wdrożenia domowego przedszkola do swojego życia, na pewno przemawia fakt, że są one bardzo kameralne. Najczęściej takie przedszkola nie mają sal, ani własnego podwórka. Jednakże z tak małą liczbą dzieci, można spokojnie pojechać i pójść do pobliskiego parku oraz na pobliskie place zabaw. Domowe przedszkola cieszą się więc ogromną popularnością. Dodatkowo nauczyciel może zapewnić lepszą opiekę nad konkretnym dzieckiem, ponieważ domowe przedszkole ma ograniczoną liczbę miejsc, zazwyczaj jest to około piątka, czy szóstka dzieci.

Rodzinna atmosfera jest bardzo ważnym i kolejnym atutem domowych przedszkoli. Wychowawca staje się kolejnym wzorcem do naśladowania i modelowania, z którym dziecko nawiązuje więź, a czasami nawet identyfikuje się z jego wartościami, postawami oraz zachowaniem. Przy wyborze domowego przedszkola warto pamiętać o sprawdzeniu dokumentacji osób – wychowawców. Warto sprawdzić nie tylko warunki sanepidarne, wygląd pomieszczeń i wychowawców, ale też kompetencje.

Najlepsze domowe przedszkole to takie, gdzie wychowawcy ukończyli 5 letnie, magisterskie studia pedagogiczne, również takie podzielone na 3 lata studiów licencjackich oraz 2 lata studiów magisterskich (odpowiednik jednolitych studiów magisterskich). Wówczas ma się pewność, że w domowym przedszkolu pracują kompetentne i wrażliwe osoby, które znają podstawę programową oraz podstawy opieki na dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

A dla wszystkich, którzy wybierają się ze swoimi pociechami na wycieczkę do Torunia, zapraszamy do zapoznania się z następującym artykułem: https://toruninfo.pl/najwspanialsze-atrakcje-dla-dzieci-w-toruniu/.