Odpowiednio dostosowane zabawki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka

Chcesz wspomóc swojego malucha w aktywnym rozwoju i poznawaniu otaczającego go świata? Szukasz akcesoriów, które zajmą malucha na długi czas?

Poniższe propozycje pomogą dokonać jak najlepszego zakupu.

Mata edukacyjna odgrywa ogromną rolę w rozwoju niemowlaka

Mata sensoryczna to przyjazne bodźce dla dziecka i zdecydowanie powinna znaleźć się wśród niemowlęcych zabawek. Mata z pałąkami i różnorodnymi zawieszkami wzbudza zainteresowanie, pozwala doskonalić odruch chwytania i podciągania się.

Hitem w ostatnim czasie jest również mata sensoryczna. Malec pełzając po elementach o różnej strukturze doznaje  różnorodnych bodźców, a bogactwo kolorów przykuwa uwagę. Tego typu mata to doskonały wybór nie tylko dla niemowląt ale również nieco starszych dzieci. Wszelkie akcesoria sensoryczne są często polecane przez pediatrów i fizjoterapeutów.

Dobrym wyborem są także pałąki interaktywne, które kryją w sobie różnorodne dźwięki, wyrazy i piosenki.

Zabawki edukacyjne dla rocznego malucha

Zabawki edukacyjne zajmują malucha w czasie zabawy, wzbogacają słownictwo a także pomagają doskonalić motorykę małą. Jeżeli szukasz zabawek odpowiednich dla swojego malucha, zwróć uwagę na poniższe propozycje:

  • sorter klocków z dźwiękami i światłem,
  • tor z samochodami,
  • interaktywny miś, który uspokoi malucha po długim dniu i umożliwi szybsze zasypianie,
  • gumowe klocki, które są w pełni bezpieczne i bez obaw można umyć je w zmywarce.

Oprócz zabawek interaktywnych na uwagę zasługują ponadczasowe i znane modele, jak na przykład drewniane układanki, klocki, puzzle, zestawy samochodów, wieże do układania oraz szmaciane lale. Duża różnorodność zabawek pozwoli maluchowi doskonalić różne cechy. Maskotki oraz lalki uczą opiekuńczości, delikatności i troski. Z kolei klocki i układanki pobudzają wyobraźnię i kreatywność podczas zabawy.